Screening zraku

oči

Očná optika Emma Crystal ponúka vyšetrenie zraku detí v priestoroch materskej školy. Všetky informácie nájdete tu alebo na facebookových stránkach tried.

Milí rodičia. Máme pre vás ponuku merania zraku vašich detí. Prosíme, prečítajte si,  zvážte a zahláste nám váš prípadný záujem.

logo emma crystal

Milí rodičia,

chcete mať istotu, že má vaše dieťatko zrak naozaj v poriadku?

Neváhajte a vyjadrite váš záujem svojim podpisom na Informovaný súhlas, ktorý sme aj tento školský rok zaslali do vašej materskej školy.

Každoročne oslovujeme materské školy s ponukou na preventívny screening zraku prístrojom PlusOptix, ktorý je určený pre deti už od 6 mesiacov.

PlusOptix prináša pre deti naozaj iba plusy

+ Rýchlosť : Meranie trvá iba niekoľko sekúnd maximálne do 5 minút

+ Nenáročnosť : Dieťatko sedí jeden meter od merajúceho a pozerá sa do prístroja na„smajlíka“

+ Neinvazívnosť : Nie je nutné rozkvapkávanie očí

+ Komplexnosť : Merajú sa obe oči súčasne v rámci jedného merania, zisťujú sa rôzne hodnoty a oblasti videnia.

Včasnou diagnostikou dokážeme odhaliť rôzne poruchy zraku a teda pomôcť vášmu dieťatku vidieť tento svet „inými očami“.                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Čo sa meraním dá odhaliť?

Meranie odhaľuje krátkozrakosť, ďalekozrakosť, zle zakrivenú rohovku alebo šošovku (astigmatizmus), škúlenie, šedý zákal, porovnáva veľkosť zreníc

Koľko to stojí?

Toto meranie stojí 7€, pretože ho neprepláca zdravotná poisťovňa.

Ako to prebieha ?

Deťom sa zrak odmeria prístrojom cca z 1m. Ide o neinvazívne meranie. Deti dostanú výsledky poštou do školy, ktoré ich v prípade podozrenia na dioptrickú chybu, posunú na odborné vyšetrenie k očnému lekárovi.

Deti sú veľmi jednoducho a rýchlo zmerané(cca 2min/dieťa). Nič ich nebolí. Nemajú stres. Majú urobenú screeningovú prehliadku zraku.

Vaša očná optika Emma Crystal,s.r.o.

STARÁME SA O VÁŠ ZRAK

Bc.Ingrid Muchová

screening očí

tupozrakosť článok

Očná vada Tupozrakosť MS.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 528,25 kB
Dátum vloženia: 14. 2. 2022 9:56
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 2. 2022 10:38
Autor: Alena Fialková

Materská škola

ihttps://www.youtube.com/watch?v=6_WsjhojPs8&ab_channel=ObecB%C3%A1nov

Mokrý apríl, suchý jún.

Keď Marek do hrsti ozimín nenatrhá, budú sneťovie žitá.

Meniny má Marek, Izmael, Marko, Markus