Charakteristika MŠ

triedy

Naša Materská škola je 5 triedna s celodennou výchovou a vzdelávaním. Ponúka všestranný rozvoj dieťaťa predškolského veku v každej oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu. Venujeme  sa environmentálnej oblasti, na ktorú je náš ŠkVP BÁNOVSKÁ LIPKA  zameraný a orientovaný.

Celý výchovno-vzdelávací proces v MŠ sa okrem iného zameriava na zdravie, jeho ochranu a starostlivosť o ľudské telo. Táto oblasť vzdelávania sa prelína aj s prvkami spojenými s prírodou a ochranou prírody. Cieľom je vypestovať u detí pozitívny vzťah ku svojmu telu, zdraviu, vážiť si ho, počúvať jeho potreby. Vytvárať si pozitívny vzťah ku svojmu okoliu, formovať kvalitné medziľudské vzťahy založené na vzájomnej láske, priateľstve a dôvere. Preto je dôležité v tomto období vybudovať v dieťati niektoré formy ochranárskeho správania, ktoré mu poskytujú optimálny základ pre rozvoj harmonickej osobnosti v ďalšom období života. Práve z tohto zamerania vychádzajú vlastné ciele MŠ, podrobne popísané v ŠkVP - Bánovská lipka.

Poskytujeme preprimárne vzdelávanie deťom vo veku od 3 - 6 rokov. Po dohode so zákonným zástupcom poskytujeme aj možnosť poldenného pobytu v MŠ.

Triedy v Materskej škole sú rozdelené do dvoch budov.

budovy MŠ

MŠ I. na Ul.kpt. Nálepku nájdete v areáli Základnej školy. Na prvom nadzemnom podlaží sa nachádzajú 2 triedy : Hviezdičky a Slniečka. Navštevujú ich prevažne deti plniace povinnú predškolskú výchovu ( ďalej len PVV). Každá trieda má svoje sociálne zariadenie. Jedálenská časť je v prízemí budovy, jedáleň je spoločná pre ZŠ i MŠ, pričom materskej škole je určená jedna časť jedálne, ktorá je prispôsobená vekovej kategórii detí.

MŠ II. elokované pracovisko na ulici Jozefa Hralu sa nachádza mimo hlavnej budovy ZŠ. Disponuje 3 triedami : jedna na prízemí - trieda Motýlikov, dve na prvom nadzemnom podlaží - triedy Lienok a Včielok. Všetky triedy majú svoju jedáleň a sociálne zariadenie.

Súčasťou oboch budov je aj školská záhrada, ktorá je ohraničená oplotením. Vstup do areálu MŠ I. je priechodný. Uzamykateľná je časť ohradeného školského dvora pre deti z MŠ.              Vstup do areálu MŠ II. je zabezpečený hlavnou bránou, ktorá sa po ukončení prevádzky zamyká.

Sme hrdí na to, že každá trieda je vybavená interaktívnou tabuľou, tlačiarňou, CD prehrávačom, novým nábytkom, novými šatňovými skrinkami, ležadlami na oddych detí, hernými prvkami na oboch školských dvoroch.  V MŠ II. majú deti možnosť využívať priestory novozriadenej telocvične. V MŠ I. tieto  priestory deťom ponúka ZŠ, ako aj možnosť využívania multifunkčného ihriska, školskej knižnice, počítačovej učebne, pracovnej kuchynky s možnou spoluprácou so Základnou školou.

Z dôvodu hygienicko-epidemiologických opatrení k zabráneniu šírenia Covid 19 sme pre obe budovy MŠ zakúpili dezinfekčné stojany, dávkovače, dezinfekčné prostriedky, hygienické potreby, ochranné rúška a ochranné štíty.

Materská škola

Keď brezeň orie, duben odpočíva.

Jozef mosty stavia, Ďuro /24.4/ do poľa vyháňa.