ZŠ a MŠ Bánov
ZŠ s MŠBánov

BLAHOŽELANIE KU DŇU UČITEĽOV

du

Vážení kolegovia, ctení pracovníci školy

Ty, drahý učiteľ – človek so srdcom veľkým, s trpezlivosťou nesmiernou, s múdrosťou v očiach a láskou v srdci, k Tebe vzhliadam. Ty usmerňuješ kroky žiakov, formuješ ich osobnosť a vnímaš ich takých akí sú.

Ty, drahý učiteľ – človek so srdcom veľkým, s trpezlivosťou nesmiernou, s múdrosťou v očiach a láskou v srdci, k Tebe vzhliadam. Ty usmerňuješ kroky žiakov, formuješ ich osobnosť a vnímaš ich takých akí sú.

Ty si si v živote vybral náročnú cestu, v dnešnej spoločnosti nedostatočne docenenú. Avšak ver mi, že to pre Teba nebola voľba povolania – bolo to poslanie.

Tebe, môj drahý učiteľ, prajem mnoho odvahy a sily, dobrej nálady aj v tých najťažších časoch. Prajem si aby si bol nebojácny a nikdy si nezabudol kým si, pretože Ty nie si obyčajný človek, Ty si človek s poslaním vychovávať nasledujúce generácie. Tvoj rukopis sa neodloží do poličky, Tvoj rukopis stretávame v spoločnosti. Želám Ti jediné, zostaň takým, aký si. Tvoju láskavosť, dobrotu, ochotu, zanietenosť a možnosť zmeniť svet tým, že ho obdaríš dobrými žiakmi – osobnosťami, to Ti nemôže vziať nik.

Práve to si Ty – výnimočný človek – môj drahý učiteľ.

Ďakujem vám všetkým, ktorí odkaz Komenského napĺňate do ušľachtilého cieľa, ktorým je harmonicky rozvinutý, vzdelaný absolvent našej školy.

Želám Vám k dnešnému sviatku  zdravie, správnu motiváciu, ľudskú, kolegiálnu klímu v našej škole.

Nech sa nám podarí naplniť krédo:

Dobrá škola je tá, kde milujú deti a vážia si ich rodičov.

Cteným pracovníkom školy, ktorí sú našou neoddeliteľnou súčasťou, želám pevné zdravie, veľa optimizmu, spokojnosť na pracovisku a radosť zo svojich najbližších.

Učiteľom včerajška želám, aby si intenzívne uvedomovali pekné, príjemné chvíle, prežívali každý deň plným priehrštím. Prajem im pevné zdravie, neutíchajúci životný elán a optimizmus.

Mgr. Denisa Slížová

Dátum vloženia: 27. 3. 2022 19:48
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 3. 2022 20:08
Autor: Správca Webu

dr

ZŠ s MŠ Bánov Vás srdečne pozýva na športovo - relaxačné popoludnie pri príležitosti Dňa rodiny 2022, ktoré sa uskutční   dňa 10.6.2022 o 16.00 h v areáli našej ZŠ s MŠ Bánov.
Tešíme sa na Vašu účasť.

Kalendár podujatí

Po Ut St Št Pia So Ne

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Pranostika na akt. mesiac

Ak počas žatiev prší, bude veľa orechov, ale málo chleba.

Náhodný výber z galérie

Sviatok